W Zawierciu powstaną nowe miejsca pracy

W Zawierciu powstaną nowe miejsca pracy

To historyczna chwila dla Zawiercia. Jesteśmy jedną ze zwycięskich gmin i otrzymamy ponad 15 mln zł z Funduszy Norweskich oraz EOG w ramach programu „Rozwój lokalny”. Wczoraj w Urzędzie Miejskim umowę podpisał Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda i Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

– To taka bardzo ważna chwila dla Zawiercia, w której możemy mówić o dużym sukcesie. Zawiercie jest jednym z tych miast, któremu udało się podczas konkursu uzyskać wymaganą liczbę punktów, a dzięki temu zostały przyznane środki – Fundusze Norweskie, które będą służyć mieszkańcom nie tylko miasta, ale również całego tego obszaru – powiedział Minister Grzegorz Puda.

Dodał, że to bardzo istotne, aby wspierać rozwój naszych miast w trudnym okresie (ze względu na konieczność niesienia pomocy potrzebującym w związku z wojną na Ukrainie).

W ramach środków finansowych miasto będzie również rozwijało swoją Strefę Aktywności Gospodarczej. Szacujemy, że dzięki przebudowie ulicy Podmiejskiej uda nam się pozyskać w ciągu najbliższych lat minimum 6 nowych inwestorów, którzy utworzą przynajmniej 120 nowych miejsc pracy. – Tego typu działania są kołem napędowym dla gospodarki, powodują rozwój regionu – mówił Minister Grzegorz Puda, który podkreślił także, że przyznane środki będą również służyły młodym osobom. – W ramach tych działań, w ramach wchodzenia na rynek pracy młode osoby mogą skorzystać z Lokalnego Forum Promocji Przedsiębiorczości, Innowacji Rynku Pracy i Szkolnictwa Zawodowego, a także będą mogły korzystać ze wsparcia Lokalnego Centrum Kariery dla uczniów i absolwentów – mówił Minister.

– Chciałbym gorąco wszystkim podziękować, bo to jest ogromny impuls dla całego miasta i regionu, który jest związany przede wszystkim z rozwojem Strefy Aktywności Gospodarczej. Powstaną nowe zakłady, nowe miejsca pracy. By do nich dotrzeć, potrzebna jest infrastruktura. To główny punkt rozwoju lokalnego w Zawierciu, o którym myśleliśmy już od dawna – powiedział Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. Wskazał na rolę rozwoju instytucjonalnego. – Etap zastoju jest już za nami. Teraz przed nami etap rozwoju – dodał.

Przekazał podziękowania Ministrowi Grzegorzowi Pudzie, Posłom na Sejm RP Ewie Malik i Waldemarowi Andzelowi, Januszowi Michałkowi (Prezesowi Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.). Podkreślał rolę nowych inwestycji, czego przykładem są działania spółki Elemental Holding S.A. Podziękowania skierował także do Waldemara Budy, który nie był obecny na spotkaniu, ale w poprzednich latach zajmował się Funduszami Norweskimi (Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, a obecnie Minister Rozwoju i Technologii).

– Towarzyszymy Panu Prezydentowi i Radnym na tej drodze, która służy przyspieszeniu rozwojowi miasta – powiedziała Poseł na Sejm RP Ewa Malik i dodała, że pozyskane środki poprawią wzrost gospodarczy Zawiercia. – Każde pieniądze dla Zawiercia i ziemi zawierciańskiej nas bardzo cieszą – mówił Poseł na Sejm Waldemar Andzel. – Dla nas to jest ogromna radość, że możemy współpracować właśnie z takimi samorządami. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest uznawana za najlepszą strefę ekonomiczną nie tylko w Polsce, ale w pięciu kategoriach w Europie. Jesteśmy drudzy na świecie. Ja wielokrotnie powtarzam, że nie jesteśmy w stanie konkurować z Dubajem, który jest pierwszy, ale ze względu na taką współpracę, na zaangażowanie ludzi, możemy być najlepsi – mówił Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Janusz Michałek.

– Realizujemy w Zawierciu naszą flagową inwestycję o wartości ponad 600 mln złotych. To jest pierwszy projekt, który lokujemy w Zawierciu. On doskonale wpisuje się w historię i przyszłość. W historię dlatego, że jest to projekt w obszarze metalurgii, a ziemia zawierciańska to są tradycje przemysłu metalurgicznego. W przyszłość dlatego, że doskonale wpisujemy się w przemysł elektromobilności. To, co będziemy produkować w Zawierciu, to są takie metale, których w Polsce się nie wydobywa, a więc kobalt, lit, nikiel, platyna, pallad, rod. To metale niezbędne do rozwoju baterii litowo-jonowych, czy ogniw wodorowych. Mam nadzieję, że realizując taką inwestycję w Zawierciu i wiążąc się z Zawierciem na długo, będziemy w stanie przynieść do tego miasta nowoczesne technologie i kolejne miejsca pracy – mówił Michał Zygmunt, prezes spółki Elemental Holding S.A.

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

Previous Kolejny nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany przez dzielnicowych
Next Stypendia w dziedzinie kultury

Może to Ci się spodoba

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Wybór rolet dla domu – poradnik zakupowy

Istnieje wiele różnych rodzajów rolet do domu. Niektóre są półprzezroczyste i mogą filtrować światło, podczas gdy inne całkowicie je blokują. Przed wyborem rolety należy rozważyć projekt i styl domu oraz

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź