Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

W minionym tygodniu policjanci na terenie powiatu zawierciańskiego zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich prowadziło samochody osobowe. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu. Pozostali to rowerzyści. Apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą! Już nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na czas reakcji.

Alkohol i kierownica to niebezpieczne połączenie. Już nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na czas reakcji. Policjanci wciąż apelują o trzeźwość za kierownicą. Niestety wciąż zdarzają się sytuacje, gdzie kierowcy jadą „na podwójnym gazie”.

Tylko w minionym tygodniu na drogach powiatu zawierciańskiego mundurowi zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców. 3 z nich kierowało samochodami osobowymi, a rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pozostałych 10 osób to rowerzyści. Wśród nich niechlubne pierwsze miejsce zajął mężczyzna, który mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, wsiadł na rower.
Kierowcy jednośladów zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tys. zł. Osoby, które w stanie nietrzeźwości wsiadły za kierownicę samochodów, będą musiały liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Przypominamy!

  • Zarówno prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, jak i pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem określonym w art. 178a §1 Kodeksu karnego. Grozi za nie nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
  • Kierowca musi liczyć się także z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów nie krótszym niż 3 lata oraz obligatoryjną finansową karą na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.
  • Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości nie niższej niż 2,5 tys. zł. Jazda na rowerze w stanie po użyciu alkoholu jest zagrożona karą w wysokości nie mniejszej niż 1 tys. zł.

Źródło: Komenda miejska Policji w Zawierciu

Previous Strażacki konkurs plastyczny
Next Mistrzostw Polski w kickboxingu w Zawierciu

Może to Ci się spodoba

Kolejna osoba zajmująca się nielegalnym procederem rozliczona przez policjantów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty 52-letniej mieszkance gminy Szczurowa, która wytwarzała wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia. To już kolejna w tym tygodniu sprawa dotycząca nielegalnego towaru zrealizowana

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego dealera narkotyków

Dzielnicowi z VI Komisariatu Policji w Krakowie zorganizowali zasadzkę na znanego im dealera narkotyków, poszukiwanego do osadzeniaw zakładzie karnym. Niespodziewający się niczego 29-latek został zatrzymany. 29-letni mieszkaniec Krakowa, był poszukiwany

Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w patrolu nieumundurowanym zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaoferowali im do sprzedaży środki odurzające. Narkotykowi dilerzy usłyszą zarzuty posiadania i sprzedaży

Podsumowanie „Ferii 2017” na małopolskich drogach

W okresie od 16 stycznia do 26 lutego 2017 roku zostały przeprowadzone policyjne działania „Bezpieczne ferie 2017”. Z uwagi na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie wzrost zagrożenia

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź